Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Belli bir dönem yüksek bant genişliği gerektiren dijital görüntü verileri, MPEG-4 ve H.264 gibi yeni nesil sıkıştırma formatları sayesinde sorun olmaktan cıkmıştır. Bu sayede daha uzun süreli ve daha kaliteli görüntünün kaydedilmesinin ve transferinin maliyeti görece olarak azalmıştır.

Güvenlik sektörünün bir başka halkası olan geçiş kontrol sistemleri; kimlik bilgilerinin, kart, biometrik ve benzeri alternatiflerle tanımlandığı, gelişen ve güncellenen yazılımlarla desteklendiği kapsamlı bir boyuta ulaşmıştır.

Birçok güvenlik sistemi branşında olduğu gibi, IP ağlar ile haberleşebilmek geçiş kontrol sistemleri için de mümkün olmuştur.

Seri protokol veya IP ağları uzerinden haberleşerek bir bütün halinde çalışabilen sistemler, olası haberleşme aksaklıklarında da lokal gruplar halinde çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Tek noktadan çok noktaya sınırsız genişleyebilir bir esnekliğe sahip geciş kontrol sistemleri, alternatif okuyucu tipleri, ana kontrol panelleri ve yazılım zenginliği ile ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.